Audiobooki jako dobra forma rozrywki

Znalezienie czasu na czytanie książek jest dla wielu osób dziś zadaniem niemal nieosiągalnym. Choć ich okładki są coraz ładniejsze, a wybór jest ogromny, Twój wolny czas prawdopodobnie rzadko kiedy pozwala Ci na odpoczynek z lekturą. Co jednak, gdyby zamiast czytać książek słuchać je?

Komu można polecić audiobooki?

Książki czytane przez lektorów to świetne rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które lwią część swojego czasu spędzają za kółkiem. Słuchanie książki w trasie wbrew pozorom nie rozprasza, a gdy droga jest monotonna, może być kluczem do utrzymania koncentracji. Audiobookami koniecznie powinni zainteresować się wszyscy studenci. Badania dowodzą, że podczas procesu słuchania mózg zapamiętuje dwa razy więcej treści niż podczas czytania. W ten sposób można usprawnić przygotowania do sesji.

W ostatnim czasie na popularności zyskały kasyna online. To także świetna forma na spędzenie wolnego czasu, którego z powodu epidemii wiele osób miało aż nadto. Audiobook to świetna forma urozmaicenia takiej gry na automatach. Warto wyciszyć dźwięk w grze i słuchać lecącej w tle książki. Możesz dowiedzieć się więcej na temat hazardu w internecie na KasynoOnline.com

Audiobooki — mity i kłamstwa

Jednym z najczęściej powtarzanych mitów dotyczących audiobooków jest zniekształcenie odbioru książki. Osoby, które nigdy nie miały do czynienia z taką formą rozrywki, często bezpodstawnie krytykują ją za to, że lektor wpływa na postrzeganie różnych wątków czy bohaterów. Prawda jest jednak taka, że dobrzy lektorzy odrzucają swoją interpretację i w pełni skupiają się na wizji autora książki. Słuchaniu audiobooka towarzyszą podobne wrażenia co przy radiowym słuchowisku.

Dla wielu osób czytana książka to też większy wydatek, bo wymaga angażowania dodatkowych osób. To kolejne kłamstwo, które łatwo można rozbroić. Ceny audiobooków w większości przypadków plasują się na poziomie e-booków, co czyni je konkurencyjnymi, zwłaszcza w odniesieniu do klasycznych książek. Ponadto, te klasyczne książki mocno przyczyniają się do wycinki drzew. Audiobooki są w pełni bezpieczne dla środowiska.

Jakie są wady audiobooków?

Warto wspomnieć też o kilku wadach audiobooków. Przede wszystkim jest to grafika, a raczej jej całkowity brak. To spory problem, zwłaszcza w książkach, gdzie strona graficzna stanowi ważną część. Ucieka wtedy nie tylko estetyka i warstwa wizualna, ale także cenna wiedza. Kolejnym problemem może być swoiste rozbicie katalogu. Pojawienie się aplikacji z audiobookami sprawiło, że często trzeba mieć ich kilka na telefonie, bo ceny między nimi potrafią się znacznie różnić.

Bez dwóch zdań jednak w dzisiejszym świecie pośpiechu i nieustannego biegu, audiobooki to idealna forma na czytanie książek bez tracenia wolnego czasu. Umożliwienie poszerzania horyzontów podczas wykonywania innej czynności to wielki atut audiobooków, który zdecydowanie przykrywa wszystkie wymienione powyżej wady.